so lcd is what to find, 24 fgs
z=the amount of games played.
a=The amount of wins
#=the fg played
a1/z1
a2/z2
a3/z3
a4/z4
a5/z5
a6/z6
a7/z7
a8/z8
a9/z9
a10/z10
a11/z11
a12/z12
a13/z13
a14/z14
a15/z15
a16/z16
a17/z17
a18/z18
a19/z19
a20/z20
a21/z21
a22/z22
a23/z23
a24/z24
just as a small sample, say we had
3/5
2/6
7/9
10/10
the fastest easiest one way to calculate it would be to mulitplay all of our denominators together
so 5*6*9*10=2700
then we would divide the result (2700) by each denominator
2700/5=540
2700/6=450
2700/9=300
2700/10=270now we would multiply the numerator by that result
3*540=1620
2*450=900
7*300=2100
10*270=2700so the new results are
1620/2700
900/2700
2100/2700
2700/2700
From there since you want to find the average you would add up the numerators and denominators
1320+900+2100+2700=7320
2700*4=10800
So the win rate would be 7320/10800 or 67% avg win rate.
If theres some simple way to calculate that, then wonderfu, I doubt it though